Partizan ostao bez snage u Atini – PAO srušio nade crno-belih

Oslabljena ekipa Željka Obradovića nije uspela da stigne i do treće uzastopne pobede u Evroligi.

Košarkaši Partizana nisu uspeli da stignu do velike pobede u gostima, pošto su u Atini ipak izgubili od Panatinaikosa 84:71.

Tim Željka Obradovića odlično se držao protiv “zelenih” u prve tri četvrtine, ali je pad u igri u poslednjoj deonici bio presudan.

U meču koji je obilovao izgubljenim loptama i promašenim šutevima za tri poena na obe strane, Partizan se dobro snalazio dok je imao snage i koncentracije.

Odličan početak Pi-Džeja Doužera i Bruna Kabokla doneli su egal u prvom poluvremenu, dok je bolja i čvršća igra u odbrani u trećoj četvrtini značila izjednačen rezultat (58:58) pred poslednjih 10 minuta.

Ipak, tada je Partizan počeo značajno više da greši, olako primani poeni u odbrani nisu mogli da budu nadoknađeni u napadu. Stao je šut i Kabokla i Doužera, a u odsustvu Kevina Pantera i Alekse Avramovića – opcija nije bilo dovoljno.

Kendrik Nan je predvodio PAO sa 21 poenom, Dinos Mitoglu je ubacio 16, a Matijas Lesor je protiv bivšeg tima uz 14 poena imao i devet skokova.

Za Partizan je najbolji bio Doužer sa 16 poena, sedam skokova i osam asistencija. Naneli je dodao 13 poena, a Smailagić 11.

Partizan sada ima skor 11-11 i nalazi se na 10. mestu na tabeli, dok je Panatinaikos četvrti sa učinkom 14-8.