Partizan savlado turski Tofaš u grotlu Arene

09.10.2019.

Košarkaši Partizana pobedili su večeras na svom terenu turski Tofaš sa 93:80 (15:27, 30:22, 21:17, 27: 14), u utakmici drugog kola Grupe B u Evrokupu i ostvarili drugu pobedu.

Partizan je predvodio Rade Zagorac sa 26 poena, pet skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte. Dobru partiju prikazali su i kapiten Novica Veličković 15 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Kori Volden sa 12 poena i sedam asistencija i Nemanja Gordić sa 12 poena.

Najefikasniji u ekipi Tofaša bio je Devin Vilijams sa 18 poena i pet skokova, Tarik Filip postigao je 16 poena, osam asistencija i šest skokova, a 16 poena dodao je i Di Džej Vajt.

Tofaš je od početka bio u vođstvu, dok se Partizan mučio i u napadu i u odbrani. Gosti iz Turske su već u prvoj deonici stigli do dvocifrene prednosti (9:19), na početku druge četvrtine imali su i plus 14 i tu prednost su čuvali sve do finiša poluvremena.

Partizan je tada zaigrao čvršće u odbrani i zahvaljujući Zagorcu na odmor je otišao sa samo četiri poena zaostatka – 45:49. “Trojkama” Zagorca, Voldena i Jaramaza, Partizan je posle tri i po minuta igre u trećoj četvrtini stigao i do prvog vodjstva na meču (54:52), ali nije uspeo da se do kraja te deonice “odlepi” pa se u poslednju četvrtinu ušlo nerešenim rezultatom – 66:66.

Zagorac je i na početku poslednje četvrtine bio taj koji je “vukao” Partizan i zahvaljujući njemu crno-beli su stigli do plus četiri (74:70).Partizan je sredinom poslednje četvrtine stigao do devet poena prednost, a jedan od zaslužnih za to bio je kapiten Veličković. Prvo je sjajno odigrao u odbrani, potom je i “zakucao” za 83:74 i to je bila najava trijumfa crno-belih pred oko 10.000 navijača u Areni.

Izabranici Andree Trinkijerija do kraja meča nisu dozvolili Tofašu da se vrati u meč, igrali su dobro na obe strane terena i na kraju su upisali i drugu pobedu u ovogodišnjem izdanju Evrokupa.

U trećem kolu, 17. oktobra, Partizan igra u Litvaniji protiv Ritasa, a Tofaš na gostovanju u Veneciji.

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri rekao je da je meč protiv Tofaša bio teži nego što je očekivao, ali da je važnije od igre to što je njegova ekipa uspela da pobedi i ostvari drugi trijumf u Evrokupu. “Voleo bih da kažem da je utakmica bila teška kao što sam očekivao, ali bih vas slagao bilo je teže. Na putu smo 25 dana, ovo je prva utakmica kod kuće i zaledili smo se. U prvom poluvremenu smo bili izmedju i u napadu i odbrani, a oni su vrlo dobar napadački tim i ubili su nas svojim spejsingom. Kasnili smo na sve, trojka, polaganje, trojka, polaganje”, rekao je Trinkijeri novinarima posle meča.

Izvor: kurir.rs Foto: Starsport